Spring til indhold

Indkøbskurv

Din indkøbskurv er tom

MSCassandra Kjole - Madder Brown Print

Salgspris550,00 DKK Normalpris1.100,00 DKK

Inkl. moms. Moms og levering beregnes ved kassen


Midikjolen MSCassandra har V-hals og lange ballonærmer med manchet. Et bindebælte samler kjolen i taljen, og nederdelen falder løst til læggen. Printet går over hele kjolen, og stoffet er viskose (Eco Vero) med nylon.

Pasform: Normal
Kvalitet: 80% Viskose (Eco Vero), 20% Nylon


Mærke: Minus
Varenr.: MI6334
Farve: Madder Brown Print
Kvalitet: 80 % viskose, 20 % nylon
Kategori: Kjoler
Modellen er 178 cm og bærer str. 36.

Størrelse:
Størrelsesguide

Målene er tøjets egne mål i cm. Vidder er målt hele vejen rundt. Sammenlign med en lignende vare, du selv har.

Sådan er målene taget

12347
  1. Brystvidde: hele vejen rundt, lige under ærmegabet.
  2. Taljevidde: hele vejen rundt i den højde, tegningen viser. Ved elastik står den i hvile og strakt ud.
  3. Hoftevidde: hele vejen rundt i den højde, tegningen viser.
  4. Længde: lodret, som tegningen viser. I tabellen står, hvor der er målt fra.
  5. Skulderbredde: lige over fra skuldersøm til skuldersøm.
Mål på tøjet (cm)34363840424446
Brystvidde96100104108112118124
Taljevidde104108112116120126132
Hoftevidde114118122126130136142
Længde124125126127128129130
Skulderbredde34,535,536,537,538,539,740,9
Minus Cassandra Kjole - Madder Brown Print
MSCassandra Kjole - Madder Brown Print Salgspris550,00 DKK Normalpris1.100,00 DKK