Spring til indhold

Indkøbskurv

Din indkøbskurv er tom

MSWelma Bukser - Sort

Salgspris1.000,00 DKK

Inkl. moms. Moms og levering beregnes ved kassen


Welma-bukserne har en normal talje, lige ben med pressefolder og ankellængde. De har bæltestropper, skjult lukning foran, skrå sidelommer og to paspellommer bagpå. De er lavet af vævet stof i 65 % polyester, 30 % viskose og 5 % elastan. Style dem med en strik eller en skjorte til kontoret.

Mærke: Minus
Varenr.: MI6468
Farve: Sort
Kvalitet: 65 % polyester, 30 % viskose, 5 % elastan
Kategori: Bukser/jeans
Modellen bærer str. 36.

Størrelse:
Størrelsesguide

Målene er tøjets egne mål i cm. Vidder er målt hele vejen rundt. Sammenlign med en lignende vare, du selv har.

Sådan er målene taget

23589
  1. Taljevidde: hele vejen rundt i den højde, tegningen viser. Ved elastik står den i hvile og strakt ud.
  2. Hoftevidde: hele vejen rundt i den højde, tegningen viser.
  3. Indvendig benlængde: fra skridtsømmen til benets kant.
  4. Forhøjde: foran, fra linningens overkant ned til skridtsømmen.
  5. Benåbning: hele vejen rundt ved benets kant.
Mål på tøjet (cm)34363840424446
Taljevidde70747882869298
Hoftevidde99103107111115121127
Indvendig benlængde82828282828282
Forhøjde (inkl. linning)28,52929,53030,531,332,1
Benåbning (vidde)53,25454,855,656,457,258
Minus Welma Bukser - Sort
MSWelma Bukser - Sort Salgspris1.000,00 DKK