Spring til indhold

Indkøbskurv

Din indkøbskurv er tom

PCNila bukser - Whitecap Creme

Salgspris849,00 DKK

Inkl. moms. Moms og levering beregnes ved kassen


PCNila er en vid buks i 100 % bomuld. Den har læg foran, bæltestropper, knap og lynlås og brede opslag forneden. Benene falder lige ned fra hoften.

Mærke: Peppercorn
Varenr.: PC8729
Farve: Whitecap Creme
Kvalitet: 100 % bomuld
Kategori: Bukser/jeans
Modellen er 174 cm og bærer str. 36.

Størrelse:
Størrelsesguide

Målene er tøjets egne mål i cm. Vidder er målt hele vejen rundt. Sammenlign med en lignende vare, du selv har.

Sådan er målene taget

23589
  1. Taljevidde: hele vejen rundt i den højde, tegningen viser. Ved elastik står den i hvile og strakt ud.
  2. Hoftevidde: hele vejen rundt i den højde, tegningen viser.
  3. Indvendig benlængde: fra skridtsømmen til benets kant.
  4. Forhøjde: foran, fra linningens overkant ned til skridtsømmen.
  5. Benåbning: hele vejen rundt ved benets kant.
Mål på tøjet (cm)34363840424446
Taljevidde71757983879399
Hoftevidde100104108112116122128
Indvendig benlængde81818181818181
Forhøjde (inkl. linning)3131,53232,53333,834,6
Benåbning (vidde)69,2707070707070
Peppercorn Nila bukser - Whitecap Creme
PCNila bukser - Whitecap Creme Salgspris849,00 DKK