Peppercorn Fione Straight Jeans - Hedge Green | Redefined Fashion Naar inhoud

Winkelwagen

Je winkelwagen is leeg

PCFione Straight Jeans - Hedge Green

Aanbiedingsprijs375,00 DKK Normale prijs750,00 DKK

PCFione er jeans med lige, vide ben og store påsyede lommer foran. De lukkes med knap og lynlås og har bæltestropper. Kvaliteten er bomuld med 2 % elastan, så de giver lidt efter.

Brand: Peppercorn
Style no.: PC8180
Color: Hedge Green
Quality: 98% Cotton, 2% Elastane
Category: Pants/Jeans

Size:
Størrelsesguide

Målene er tøjets egne mål i cm. Vidder er målt hele vejen rundt. Sammenlign med en lignende vare, du selv har.

How the garment is measured

23589
  1. Waist: all the way round at the height shown in the drawing. Elastic waists are given relaxed and stretched.
  2. Hip: all the way round at the height shown in the drawing.
  3. Inside leg: from the crotch seam to the hem.
  4. Front rise: at the front, from the top of the waistband down to the crotch seam.
  5. Leg opening: all the way round at the hem.
Mål på tøjet (cm)34363840424446
Taljevidde67717579838995
Hoftevidde909498102106112118
Indvendig benlængde81818181818181
Forhøjde (inkl. linning)2929,53030,53131,832,6
Benåbning (vidde)53,25454,855,656,457,258
Peppercorn PCFione Straight Jeans Jeans 3790 Hedge Green
PCFione Straight Jeans - Hedge Green Aanbiedingsprijs375,00 DKK Normale prijs750,00 DKK