PCPernille Flared Bukser - Sort Naar inhoud

Winkelwagen

Je winkelwagen is leeg

PCPernille Flared Bukser - Sort

Aanbiedingsprijs799,00 DKK

Elegante og tidløse habitbukser i en blød vævet kvalitet med et let stretch. Bukserne har en lige, let tilspidset pasform med pressefolder, som giver et skarpt og professionelt udtryk. Modellen har skjult lynlås og hægtelukning foran, bæltestropper samt skrålommer i siderne og paspolerede lommer bagpå. Benene har en moderat vidde forneden, der giver en flatterende silhuet. Den glatte og faste metervare falder flot og holder formen gennem dagen.\n\nVelegnet både til kontorbrug og som en elegant base til en festlig styling med højhælede sko eller støvler. Kan nemt kombineres med en skjorte, strik eller blazer afhængigt af anledning.

Brand: Peppercorn
Style no.: PC7361
Color: Sort
Quality: 50% Cotton, 45% Nylon, 5% Elastane
Category: Pants/Jeans

Size:
Størrelsesguide

Målene er tøjets egne mål i cm. Vidder er målt hele vejen rundt. Sammenlign med en lignende vare, du selv har.

How the garment is measured

23589
  1. Waist: all the way round at the height shown in the drawing. Elastic waists are given relaxed and stretched.
  2. Hip: all the way round at the height shown in the drawing.
  3. Inside leg: from the crotch seam to the hem.
  4. Front rise: at the front, from the top of the waistband down to the crotch seam.
  5. Leg opening: all the way round at the hem.
Mål på tøjet (cm)34363840424446
Taljevidde70747882869298
Hoftevidde9397101105109115121
Indvendig benlængde80808080808080
Forhøjde (inkl. linning)29,53030,53131,532,333,1
Benåbning (vidde)51,25252,853,654,455,256
Peppercorn PCPernille Flared Pants Pant 9000 Black
PCPernille Flared Bukser - Sort Aanbiedingsprijs799,00 DKK