Minus Welma Bukser - Tiramisu | Redefined Fashion Spring til indhold

Indkøbskurv

Din indkøbskurv er tom

MSWelma Bukser - Tiramisu

Salgspris€130,00 EUR

Welma-bukserne har en normal talje, lige ben med pressefolder og ankellængde. De har bæltestropper, skjult lukning foran, skrå sidelommer og to paspellommer bagpå. De er lavet af vævet stof i 65 % polyester, 30 % viskose og 5 % elastan. Style dem med en strik eller en skjorte til kontoret.

Brand: Minus
Varenr.: MI6468
Farve: Tiramisu
Materiale: 65% Polyester, 30% Viscose, 5% Elastane
Kategori: Pants/Jeans

Størrelse:
Størrelsesguide

Målene er tøjets egne mål i cm. Vidder er målt hele vejen rundt. Sammenlign med en lignende vare, du selv har.

Sådan er målene taget

23589
  1. Taljevidde: hele vejen rundt i den højde, tegningen viser. Ved elastik står den i hvile og strakt ud.
  2. Hoftevidde: hele vejen rundt i den højde, tegningen viser.
  3. Indvendig benlængde: fra skridtsømmen til benets kant.
  4. Forhøjde: foran, fra linningens overkant ned til skridtsømmen.
  5. Benåbning: hele vejen rundt ved benets kant.
Mål på tøjet (cm)34363840424446
Taljevidde70747882869298
Hoftevidde99103107111115121127
Indvendig benlængde82828282828282
Forhøjde (inkl. linning)28,52929,53030,531,332,1
Benåbning (vidde)53,25454,855,656,457,258
Minus MSWelma Pants Pant 3681 Tiramisu
MSWelma Bukser - Tiramisu Salgspris€130,00 EUR