Spring til indhold

Indkøbskurv

Din indkøbskurv er tom

PCFione lige jeans - Seedpearl Cream

Salgspris€50,00 EUR Normalpris€100,00 EUR

Inkl. moms. Moms og levering beregnes ved kassen


PCFione er jeans med lige, vide ben og store påsyede lommer foran. De lukkes med knap og lynlås og har bæltestropper. De er i bomuld med 2 % elastan, så de giver lidt efter.

Mærke: Peppercorn
Varenr.: PC8180
Farve: Seedpearl Cream
Kvalitet: 98 % bomuld, 2 % elastan
Kategori: Bukser/jeans
Modellen er 174 cm og bærer str. 36.

Størrelse:
Størrelsesguide

Målene er tøjets egne mål i cm. Vidder er målt hele vejen rundt. Sammenlign med en lignende vare, du selv har.

Sådan er målene taget

23589
  1. Taljevidde: hele vejen rundt i den højde, tegningen viser. Ved elastik står den i hvile og strakt ud.
  2. Hoftevidde: hele vejen rundt i den højde, tegningen viser.
  3. Indvendig benlængde: fra skridtsømmen til benets kant.
  4. Forhøjde: foran, fra linningens overkant ned til skridtsømmen.
  5. Benåbning: hele vejen rundt ved benets kant.
Mål på tøjet (cm)34363840424446
Taljevidde67717579838995
Hoftevidde909498102106112118
Indvendig benlængde81818181818181
Forhøjde (inkl. linning)2929,53030,53131,832,6
Benåbning (vidde)53,25454,855,656,457,258
Peppercorn Fione lige jeans - Seedpearl Cream
PCFione lige jeans - Seedpearl Cream Salgspris€50,00 EUR Normalpris€100,00 EUR