Spring til indhold

Indkøbskurv

Din indkøbskurv er tom

PCTosca bukser - Black Melange

Salgspris€99,95 EUR

Inkl. moms. Moms og levering beregnes ved kassen


Vid buks med høj talje og læg foran i meleret polyester og viskose med lidt stræk. PCTosca har bæltestropper, lynlås og sidelommer, og benene falder lige ned.

Mærke: Peppercorn
Varenr.: PC9148
Farve: Black Melange
Kvalitet: 77 % polyester, 19 % viskose, 4 % elastan
Kategori: Bukser/jeans
Modellen bærer str. 36.

Størrelse:
Størrelsesguide

Målene er tøjets egne mål i cm. Vidder er målt hele vejen rundt. Sammenlign med en lignende vare, du selv har.

Sådan er målene taget

23589
  1. Taljevidde: hele vejen rundt i den højde, tegningen viser. Ved elastik står den i hvile og strakt ud.
  2. Hoftevidde: hele vejen rundt i den højde, tegningen viser.
  3. Indvendig benlængde: fra skridtsømmen til benets kant.
  4. Forhøjde: foran, fra linningens overkant ned til skridtsømmen.
  5. Benåbning: hele vejen rundt ved benets kant.
Mål på tøjet (cm)34363840424446
Taljevidde71757983879399
Hoftevidde101105109113117123129
Indvendig benlængde81818181818181
Forhøjde (inkl. linning)29,53030,53131,532,333,1
Benåbning (vidde)57,25858,859,660,461,262
Peppercorn Tosca bukser - Black Melange
PCTosca bukser - Black Melange Salgspris€99,95 EUR